Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  SAĞLIK HİZMETLERİ

  -Sağlık Birimimizde 1 Doktor 1 Diş Hekimi 5 sağlık memuru 4 infaz koruma memuru görev yapmaktadır.

  -Kurumumuzda her gün kurum tabibi ve diş tabibi muayene hizmeti vermektedir.

  -Kurumumuza yeni gelen hükümlü veya tutuklular yada başka ceza infaz kurumlarından gelen hükümlü veya tutukluların kurumumuza geldikleri ilk anda mesai saatleri içinde kurumumuzda, mesai saatleri dışında ise hastahaneye gönderilerek sağlıklarıyla ilgili muayenesi yapılmaktadır.

  -Hükümlü veya tutukluların kurum içerisinde kurum tabibine yazdırmış olduğu ilaçlar ve devlet hastanesinde yazdırmış oldukları psikiyatrik ilaçlar sağlık birimi tarafından kontrol edilip odalara verilmesi sakıncalı görülen ilaçlar sağlık memurları tarafından ayarlanıp sabah ,öğle ve akşam olmak üzere dağıtılmaktadır.

  -Kurumumuzdaki kalp ve şeker hastası olan hükümlü veya tutukluların ilaçlarının takibi yapılmaktadır. İlaçları bitmeden (insülin kalemi vb. ) yazdırılmaktadır.

  -Devlet hastanesinde veya il dışı hastaneler de ameliyat olan hükümlü veya tutukluların pansumanları yapılmaktadır.

  -Kurum revirinde yapılan ilk muayene ve tedavi sonucu hastaların yatarak tedavi edilmesi gerekiyorsa kurumumuzda yataklı revir koğuşu mevcut olup yardımcı sağlık personelinin gözetimi altında tedavilere başlanılmaktadır.

  -İleri tetkik ve tedavi için dış hastanelere sevki gereken hükümlü veya tutukluların sevkleri yapılarak gönderilmektedir. Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde ayakta veya yatarak yapılan muayene ve tedavi masrafları karşılanmaktadır. Hiçbir hükümlü veya tutukludan ücret talep edilmemektedir.

  -Bazı hastalıkların diğer insanlara bulaşabileceğinden dolayı bulaşıcı bir hastalığının olup olmadığı tespit edilmektedir. Bulaşıcı bir hastalığı tespit edilenler kurum tabibinin kontrolünde devlet üniversite hastanelerine sevkleri yapılarak hastalıkların tedavileri yapılmaktadır.

  -Bulaşıcı hastalığı olan hükümlü veya tutukluların hastalığıyla ilgili olarak sürekli takibi yapılmaktadır.

  -Kurumumuz da hükümlü veya tutukluların diş rahatsızlıkları ve tedavileri ile ilgili olarak görevli diş tabibi ve yardımcı sağlık personeli tarafından mevcut bulunan diş ünitesinde hizmet verilmektedir.

  -Kurumumuzda bulunan hükümlü veya tutukluların diş çekimi, dolgu diğer tedavileri ücretsiz yapılmaktadır. Protez, damak tedavileri için diş hastanesine veya üniversite hastanelerine sevkleri yapılarak tedavileri sağlanmaktadır.

  -Diş tedavisi ve hastalıkları hizmetlerinin yürütülmesi için diş tabibi görevlendirilmiştir. Bunun yanı sıra kurum diş ünitesi tüm tıbbi alet ve cihazlarla donatılmıştır.

  -Sağlık görevlileri cezaevimizi düzenli olarak denetleyerek hijyen ve sağlık tedbirleri hakkında bilgilendirmektedir.

  Adres

  Yeni Mahalle, Armağan İlci Blv. No:20, 15030 Merkez/Burdur

  Telefon

  (0248) 233 13 55

  FAX: (0248) 233 39 78

  E-Posta

  burdur.etcikisaretadalet.gov.tr