Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  KURUMUMUZ

          GENEL DURUM ;

           Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutukluları barındırmak, ıslah etmek ve topluma kazandırmak amacıyla 1979 yılında faaliyete geçmiştir.

           YERİ                   :

            Kurumumuz Yeni Mahalle, Armağan İlci Bulvarı üzerinde yer almaktadır.

          SAĞLIK  DURUMU:

          Kapalı ceza infaz kurumumuzda sağlık hizmetleri aile hekimi tarafından kurum revirinde yürütülmektedir.
          Ayrıca Kurumumuzda diş ünitesi kurulmuş olup, diş tedavi hizmeti diş doktoru tarafından yürütülmektedir.
          Aile hekimi mesai saatleri içerisinde yerinde sağlık hizmeti olarak kurumumuzda hizmet vermektedir. Kurumumuz sağlık biriminde 5 sağlık memuru ve 3 infaz koruma memuru görev yapmaktadır.    

          EĞİTİM VE PSİKO-SOSYAL ÇALIŞMALARI:

           Kapalı ve Açık  Ceza İnfaz Kurumumuzda 2 adet derslik, 1 adet konferans salonu ile bir adet personel toplantıları ve sosyal faaliyetleri için çok amaçlı salon bulunmakta olup, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Genel  Müdürlüğü  gibi kurumu ve kuruluşlarla yapılan Protokoller  ve 46/1 ve 51 sayılı Genelgeler doğrultusunda eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel çalışmalar yapılmakta olup, bu çalışmaların amacı hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmaktır.
  Hükümlü ve tutuklular kuruma ilk geldiklerinde öğrenim durumları tespit edilir ve  öğrenim seviyelerine göre 1 nci ve 2 nci  Kademe Okuma Yazma kursu  ile ilgili çalışmalar yapılmakta olup, Açık İlköğretim, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Fakültesi ve ÖSS ile ilgili çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.
           Ayrıca hükümlü ve tutuklulara Bakanlığımızın Protokol ve genelgeleri doğrultusunda  kurum vaizleri tarafından hükümlü ve tutuklulara Kur'an-ı Kerim Kursu ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi verilmektedir.   
           Kurumumuzda İş ve Meslek Eğitimi çalışmaları  Milli Eğitim  Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Sivil  Toplum Kuruluşları ile iş birliği içerisinde değişik branşlarda iş ve meslek kursları düzenlenmektedir.             
            Kapalı ceza infaz kurumumuzda belirli günlerde günün anlam ve önemine  binaen  anma törenleri yapılarak, hükümlü ve tutukluların bu törenlere katılımları sağlanmaktadır.
  Kurumumuzda her ay düzenli olarak Değer Dergisi bilgi yarışması yapılmaktadır. Ayrıca dönemler halinde koğuşlar arası voleybol turnuvası, masa tenisi turnuvası ile satranç turnuvası düzenlenmektedir.
           Psiko-Sosyal Servisi bünyesinde  hükümlü ve tutuklara yönelik, ilk görüşme, bireysel görüşmeler, gerek ailelerine, gerekse kurum personeline yönelik de bireysel görüşmeler yapılmakta, serviste görevli kurum psikologunca hükümlü ve tutuklular yönelik grup eğitimleri ve aileleri ile de yüz yüze görüşmeler kurumumuzun uygun olan yerlerinde düzenli bir şekilde yapılmaktadır.

          İŞYURDU FAALİYETLERİ         :
          
           E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda işyurdu faaliyetleri içinde terzi atölyesi, kot atölyesi, kantin ve mermer atölyesi vardır. Açık Ceza İnfaz Kurumumuz bünyesinde ise marangoz atölyesi, biriket atölyesi, demir atölyesi, mermer atölyesi, fırın, kantin, ziyaretçi kafeterya ve adliye kafeterya vardır.

   

  Adres

  Yeni Mahalle, Armağan İlci Blv. No:20, 15030 Merkez/Burdur

  Telefon

  (0248) 233 13 55

  FAX: (0248) 233 39 78

  E-Posta

  burdur.etcikisaretadalet.gov.tr